DZIAŁ SPRZEDAŻY: tel: 508 509 701, e-mail: biuro@prosymetric.pl

Gabloty ekspozycyjne

Gabloty ekspozycyjne to niezbędny element każdej wystawy muzealnej. Dostępne u nas gabloty w wersji przeszklonej to idealne rozwiązanie dla sklepów, butików, a także wystaw na targach i eventach. Łączą one funkcjonalność i elegancki wygląd, a ponadto są bardzo solidne. Nasze gabloty ekspozycyjne wykonujemy z aluminiowych profili mających estetyczny wygląd świetnie wpasowujący się do każdego wystroju wnętrza. Przeszklenia wykonane są ze szkła hartowanego, które jest na tyle wytrzymałe, że świetnie znosi intensywną eksploatację na przykład jako witryny wystawowe czy gabloty muzealne. Gabloty wystawowe tego typu są stosowane jako lady jubilerskie oraz szklane lady sklepowe.

Szklane gabloty ekspozycyjne do sklepów, muzeów i prywatnych kolekcji

Dużą zaletą gablot jest także to, że profile nie są zbyt grube, więc z każdej strony świetnie widać całą ekspozycję. W razie konieczności możemy też zamontować dodatkowe oświetlenie LED w dowolnym kolorze. Takie gabloty ekspozycyjne to rozwiązanie nie tylko do sklepów, ale także do muzeów i eksponowania prywatnych kolekcji. Jeśli gabloty wystawiennicze będą użytkowane w miejscach publicznych, możemy zamontować zamki, by zabezpieczyć eksponowany w nich przedmioty czy towary.

Gabloty ekspozycyjne stojące w różnych wersjach

Produkowane przez nas witryny ekspozycyjne dostępne są w różnych wariantach. Mogą to być podłużne gabloty ekspozycyjne muzealne z szybami przesuwanymi lub z otwieranym skrzydłem. Alternatywą są wysokie gabloty stojące z wieloma półkami o dowolnych rozmiarach. Każdy produkt wykonujemy na zlecenie klienta, więc możemy dopasować go do jego potrzeb, jeśli chodzi o wielkość, kształt i kolorystykę.Spytaj o cenę Twojej gabloty, to nic nie kosztuje!


Musisz wiedzieć, że porządna szyba w gablocie wystawowej jest gwarancją bezpieczeństwa. Do produkcji naszych gablot używamy szyb hartowanych. Pamiętaj, że dzięki procesowi hartowania szyba zwiększa swoją wytrzymałość mechaniczną nawet 7 krotnie, a po rozbiciu rozpada się na niewielkie i nieostre kawałki, co zmniejsza ryzyko zranienia człowieka. Ma to bardzo duże znaczenie, gdy gablota jest umieszczona w instytucjach publicznych czy innych organizacjach, w których występuje wzmożony ruch ludzi. Administrator tego typu obiektów ma obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa swoim petentom. Szyba hartowana na zamówienie może zostać zastąpiona szyba bezpieczną lub pleksi. Gabloty do muzeum z przesuwną szybą wyposażone są w system prowadnic wykonanych z polichlorku winylu, co zmniejsza wagę całego produktu.


Konstrukcja witryny wystawowe wykonana jest z najwyższej jakości profili aluminiowych anodowanych, dzięki czemu zyskuje ona profesjonalny i nowoczesny design. Ponadto anodowanie zwiększa twardości i odporności materiału na korozję. Dzięki zastosowanym profilom gablota stolikowa ma najczęściej 25 cm głębokości wewnętrznej. W przypadku gdy witryna wystawowa ma pomieścić większe eksponaty istnieje możliwość dodatkowego zwiększenia jej głębokości. Wykonanie narożników z tworzywa sztucznego jakim jest ABS gwarantuje bardzo dużą wytrzymałość, a ich owalny kształt pozwala na bezpieczne użytkowanie i zmniejsza ryzyko uszkodzenia ciała ostrymi krawędziami.


Gabloty wystawowe stojące i wiszące mogą zostać wyposażone w eleganckie podłoże meblowe, które poprawia estetykę prezentowanych pucharów. Powstałe w ten sposób meble ekspozycyjne mogą służyć jako gabloty do izby pamięci, witryny muzealne czy gabloty targowe. Na specjalne zamówienie możemy dostosować wygląd elementów meblowych do indywidualnych potrzeb. Bardzo często klienci zamawiają szklane gabloty wystawowe wyściełane tkaniną w wybranym kolorze. Wystarczy spytać o dostępność koloru, który będzie odpowiedni do wystroju wnętrza.

gabloty ekspozycyjne poziome

gabloty stolikowe


Gabloty ekspozycyjne poziome mogą również zostać wyposażone w oświetlenie LED, co zwiększy atrakcyjność prezentowanych przedmiotów w dzień oraz umożliwi prezentowanie ich również nocą. Witryny wystawowe mogą zostać oświetlone w całości, częściowo lub jedynie punktowo.

Najczęściej wybierane wymiary gablot i witryn ekspozycyjnych:

60x100x90, 70x100x90, 60x110x90, 70x110x90, 60x100x100, 70x100x100Spytaj o cenę Twojej gabloty, to nic nie kosztuje!


Oprócz gablot wykonywanych w standardowych wymiarach, dużą część produkcji stanowią gabloty ekspozycyjne na wymiar. Skontaktuj się z naszym doradcą by sprecyzować oczekiwania wobec gabloty, a w krótkim czasie otrzymasz ofertę uwzględniającą cenę oraz dogodny termin realizacji. Wykonujemy zarówno zlecenia hurtowe obejmujące kilkaset realizacji, jak i zlecenia detaliczne według potrzeb klienta. Istnieje również możliwość zamówienia gablot wraz z ich profesjonalnym montażem w dowolnym miejscu w Polsce, jak i za granicą. Gabloty ekspozycyjne Producent dla Ciebie!

Wyposażenie:
– nóżki z regulacją wysokości,
– komplet kluczy do zamka.