DZIAŁ SPRZEDAŻY: tel: 508 509 701, e-mail:

Najdziwniejsze kolekcje świata – co ludzie trzymają w gablotach?

gabloty dla kolekcjoneraLudzie od zawsze lubili kolekcjonować różne rzeczy. Niektórzy upodobali sobie dzieła sztuki lub antyki, podczas gdy inni okazują się o wiele bardziej oryginalni. Na świecie istnieje wiele specyficznych kolekcji, które są warte obejrzenia, a dla wielu byłoby nie do pomyślenia, by coś takiego kolekcjonować. Sprawdź, co kryją w sobie gabloty kolekcjonerskie!


Kolekcja lalek Barbie

Lalki Barbie to zabawka znana na całym świecie i nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Jest ona na tyle kultowa, że pewien trzydziestolatek z Singapuru postanowił skompletować całą kolekcję lalek tej marki. Wszystkie modele lalek są niepowtarzalne i w pełni oryginalne, a pan Yang w swojej kolekcji ma ich aż 7000 sztuk. Jego gabloty kolekcjonerskie uginają się pod ciężarem lalek i osiągają łączną długość nawet kilkunastu metrów. Nie jest to jednak absolutny rekordzista, gdyż są znane prywatne kolekcje lalek Barbie, które liczą nawet dwa razy więcej – 15 000 sztuk. Taki właśnie jest oficjalny rekord Guinessa w tym zakresie.


Torebki papierowe z samolotów

Każdy, kto latał samolotem, wie że taka podróż może przyprawić o mdłości, gdy ma się chorobę lokomocyjną. Dobrze wiedzą o tym także właściciele linii lotniczych, którzy są na to świetnie przygotowani. Dlatego też w wielu liniach lotniczych można dostać specjalne papierowe torby, gdyby ktoś nie był w stanie opanować tej przykrej dolegliwości. Pewien kolekcjoner imieniem Steven upodobał sobie kolekcjonowanie właśnie takich toreb. Co prawda nigdy nie musiał z nich korzystać, jednak zebrał ich aż 2500. Każda jest unikatowa i wykonana według innego wzoru. Kolekcjoner posiada papierowe torby rozdawane aż w kilkuset liniach lotniczych z całego świata.


Gabloty kolekcjonerskie z deskami sedesowymi

Statystyczny człowiek spędza w toalecie ponad 10 dni w roku, łącząc wszystkie godziny, w których w niej przebywa. Nie ulega wątpliwości, że sporo tego czasu, przeznaczone jest na przesiadywanie na… desce sedesowej. Mało kto spojrzałby na to w ten sposób, jednak pewien miły Amerykanin tak zafascynował się deskami klozetowymi, że stworzył ich całą kolekcję. Łącznie w swoim posiadaniu ma około 1000 różnych desek klozetowych, które można podziwiać w jego… muzeum. Barney z Texasu swoją kolekcję zbierał przez 40 lat, a najciekawsze eksponaty trzyma w gablotach ekspozycyjnych. Wszystkie deski sedesowe są niepowtarzalne, mają oryginalne zdobienia, lub są wydawane z okazji jakichś nietypowych okoliczności i mają swoją historię. Trudno o bardziej oryginalną kolekcję.


Radziecki dorobek techniczny – liczydła, komputery, kalkulatory

Radziecka technika nie każdemu kojarzy się z nowoczesnością i niezawodnością. Nie oznacza to jednak, że jest nudna. Wiele można o niej powiedzieć, jednak na pewno trzeba oddać radzieckim inżynierom, że konstruowanie maszyn w kraju, w którym nie było dostępnych żadnych podzespołów z innych firm i wszystko trzeba było projektować i wykonywać samemu, jest niezwykle trudne. Pewien Rosjanin, Sergei Frolov chcąc oddać hołd dorobkowi radzieckiej inżynierii, stworzył kolekcję 200 radzieckich kalkulatorów, liczydeł, zegarków, a także wczesnych komputerów. Co prawda są to dość prymitywne urządzenia, a w tym samym czasie amerykanie produkowali o wiele bardziej nowoczesny sprzęt, jednak trudno im odmówić tego, że są zrobione z pomysłem i niesamowitą precyzją. Zwłaszcza jeśli uwzględni się warunki, w jakich powstawały. Wiele z nich można wręcz wstawić do gabloty muzealnej jako popis kunsztu inżynierskiego.


Gadżety pochodzące od… morderców

Jeśli poprzednie kolekcje wydały się komuś nudne, to ta na pewno taka nie będzie. W USA w ostatnich latach rozwiną się nurt zbierania pamiątek po… mordercach. Pewien osobnik, który nie chce podawać swoich personaliów, zebrał kilkaset przedmiotów, które zostały uznane przez śledczych, jako przedmioty służące do popełnienia morderstwa. Takie pamiątki powinny znaleźć się w zamkniętych witrynach ekspozycyjnych, ale w magazynach policji. Trudno powiedzieć, jak właściciel wszedł w posiadanie takiej ilości przedmiotów wykorzystanych do takich czynów. Niektóre z nich jednak nie służyły do zbrodni, a jedynie są pamiątkami po kryminalistach.Produkty odpowiednie dla Ciebie:

Modele gablot wewnętrznych:

gablota informacyjna wewnętrzna gablota na ogłoszenia gablota ogłoszeniowa wewnętrzna gabloty aluminiowe producent


Modele witryn:

Witryny szklane wiszące witryny szklane stojące