DZIAŁ SPRZEDAŻY: tel: 508 509 701, e-mail: biuro@prosymetric.pl

Gablota a bezpieczeństwo eksponatów

gabloty zamykanePosiadając wartościowe kolekcje, na które składają się przeróżne eksponaty, warto pomyśleć o ich bezpieczeństwie. Najłatwiej zamknąć swoje zbiory na klucz w zabezpieczonym pomieszczeniu, lecz większość osób woli je efektownie wyeksponować na przykład w salonie, biurze, lub po prostu w miejscu publicznym. W takiej sytuacji nieodzowne okazują się gabloty kolekcjonerskie na modele, antyki lub dowolne przedmioty wymagające dodatkowych środków ochrony.


Czym są gabloty ekspozycyjne na modele?

Dostępne w ofercie PROsymetric gabloty ekspozycyjne na modele, antyki i inne przedmioty kolekcjonerskie to elementy wyposażenia wnętrza mogące zastępować regały stojące lub wiszące. Standardowe gabloty wykonane są z profili aluminiowych i szkła, więc są bardzo uniwersalne wizualnie. Idealnie wpisują się w praktycznie każdy wystrój wnętrza ze względu na swój minimalistycznych wygląd. W zależności od potrzeb można je zamówić w wersji zamykanej na klucz, a także bez dodatkowego zamka. Takie rozwiązanie jest bardzo uniwersalne także ze względu na to, że można zaopatrzyć się zarówno w gabloty wiszące, jak i stojące.


Gabloty na kolekcje, a kradzież

Przechowując wartościowe kolekcje trudno ochronić się przed kradzieżą, jednak można zminimalizować takie ryzyko. Gablota ekspozycyjna z zamkiem jest najprostszym rozwiązaniem. Oczywiste jest, że profesjonalny złodziej poradzi sobie z każdym zamkiem, jednak zajmie mu to nieco czasu, a złodziej amator nie będzie miał innego rozwiązania, jak zniszczyć całą gablotę – to z kolei wymaga narobienia hałasu lub straty dużej ilości czasu, co z pewnością wystarczy do spłoszenia amatorów. Takie gabloty okazują się więc świetnym zabezpieczeniem zarówno w miejscach publicznych, w których eksponaty nie mogą znaleźć się na wyciągnięcie ręki osób postronnych, jak i w budynkach prywatnych, w których istnieje ryzyko włamania. Standardowe gabloty nie są co prawda pancerne, jednak zdecydowanie będą kolejną barierą dla nieproszonego gościa.


Jak ochronić eksponaty przed przypadkowym uszkodzeniem?

Trzymając eksponaty ze swojej kolekcji w domu lub pomieszczeniu publicznym, takim jak biuro, warto je dodatkowo zabezpieczyć. Gabloty wewnętrzne lub witryny są do tego idealnym rozwiązaniem. Pozwalają one na uniknięcie tego, że przypadkowe osoby będą miały dostęp do ekspozycji, a także chronią przed warunkami w pomieszczeniu – na przykład pochlapaniem, kurzem, a także prozaicznym strąceniem z półki na otwartym regale.Produkty odpowiednie dla Ciebie:

Modele witryn:

Witryny szklane wiszące witryny szklane stojące