DZIAŁ SPRZEDAŻY: tel: 508 509 701, e-mail: biuro@prosymetric.pl

Ekspozycja modeli i kolekcji – jak zrobić to efektownie?

witryny ekspozycyjneKażdy posiadacz kolekcji militariów, numizmatów, LEGO, modeli, czy też innych przedmiotów chce jak najlepiej wyeksponować swoje zbiory. Standardowo ustawia się je na regałach, ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie specjalnego miejsca – gabloty kolekcjonerskiej. Wtedy kolekcja od razu zaczyna prezentować się o wiele bardziej efektownie, a wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru.


Gabloty dla kolekcjonerów – czym są?

Specjalne gabloty dla kolekcjonerów na modele to meble dedykowane do eksponowania zbiorów. Dostępne są w wielu różnych wariantach, więc można je dopasować do swoich potrzeb zarówno pod względem wielkości, jak i kwestii wizualnych. Firma PROsymetric wykonuje gabloty kolekcjonerskie na wymiar pozwalające na eksponowanie modeli, klocków LEGO, militariów i dowolnych zbiorów. Można tu zamówić gablotę na wymiar, więc zarówno posiadacze niewielkich kolekcji, jak i właściciele dużych zbiorów mogą zdecydować się na takie rozwiązanie.
Tego rodzaju gabloty są o wiele lepszym rozwiązaniem niż ustawianie zbiorów na półkach w regałach, gdyż są całkowicie przeszklone. Dzięki temu widoczność jest o wiele lepsza, a ponadto od razu rzucają się w oczy. Zamawiając gabloty otwierane, można też wyposażyć je w dodatkowe oświetlenie LED, co sprawia, że kolekcja prezentuje się niezwykle efektownie, a pomieszczenie nabiera ciekawego i nowoczesnego wyglądu.


Gabloty wolnostojące i witryny – idealny sposób na ekspozycję kolekcji

Mając ciekawe przedmioty do wyeksponowania, ma się dwie opcje. Pierwsza z nich to gabloty wolnostojące. Jest to rozwiązanie sprawdzające się w większych pomieszczeniach, w których jest miejsce na dodatkowy mebel. Dzięki możliwości zamówienia gabloty kolekcjonerskiej na modele pod wymiar, można jednak zdecydować się na niewielki wariant pasujący nawet do małego pomieszczenia. W mniejszych pokojach lepsze będą jednak witryny wiszące. Wiesza się je na ścianie, tak samo jak półkę, jednak różnica polega na tym, że przeszklona witryna wygląda o wiele bardziej efektownie.


Eleganckie gabloty na zamówienie

Zamawiając gabloty, można spersonalizować wiele parametrów. Są to:

  • kolor profili,
  • tło gabloty,
  • oświetlenie,
  • wielkość.

Dzięki temu, że istnieje możliwość łatwego spersonalizowania gabloty lub witryny, można je z łatwością dopasować wizualnie do każdego pomieszczenia. W zależności od preferencji tło może być wykonane w kolorze drewna pasującego do koloru mebli znajdujących się w pomieszczeniu. W nowoczesnych wnętrzach świetnie zaś sprawdzi się standardowa płyta pomalowana w odpowiednim kolorze pasującym do wystroju. Tak samo można dopasować kolor profili, a ostatecznie całą gablotę można zamówić w wariancie idealnie pasującym do reszty wystroju. Dodatkowym i ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie podświetlenia LED w wersji RGB, które świeci na wiele różnych kolorów.Produkty odpowiednie dla Ciebie:

Modele witryn:

Witryny szklane wiszące witryny szklane stojące