DZIAŁ SPRZEDAŻY: tel: 508 509 701, e-mail: biuro@prosymetric.pl

Jak zaplanować ekspozycję sklepową?

witryny do sklepuProwadząc sklep, lub zastanawiając się nad jego założeniem, warto dobrze zaplanować całą ekspozycję. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, gdyż trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Dedykowane witryny sklepowe i gabloty szklane są jednym ze sposobów estetyczne wyeksponowanie swojego towaru.


Meble sklepowe – czemu warto zdecydować się na gabloty szklane?

Planując zakup mebli sklepowych, trzeba najpierw przeanalizować, jaki asortyment się posiada. W wielu przypadkach optymalnym sposobem ekspozycji będzie wykorzystanie zwykłych regałów, jednak często bardziej funkcjonalnym i jednocześnie eleganckim rozwiązaniem będzie wykorzystanie gablot szklanych. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, jednak trzeba pamiętać, by podejść do tego zagadnienia indywidualnie. Często warto skorzystać z rozwiązania hybrydowego i wykorzystać zarówno tradycyjne regały, jak i gabloty szklane.


Eleganckie gabloty i witryny szklane do sklepów

Niezaprzeczalną zaletą witryn i gablot szklanych do sklepów jest wygląd. Jest to jedno z najbardziej eleganckich rozwiązań, które idealnie pasuje do zwykłych sklepów, jak i eleganckich butików marek premium. Przeszklone witryny z estetycznymi aluminiowymi ramami wkomponują się w każdy styl wystroju, a najlepiej wpasują się w nowoczesne aranżacje. Dodatkowych walorów wizualnych mogą im dodać listwy LED eksponujące asortyment.


Zadbaj o bezpieczeństwo asortymentu w sklepie dzięki szklanym gablotom na zamek

Często w sklepie posiada się asortyment o różnej wartości. O ile tańsze przedmioty można trzymać na otwartych regałach, o tyle droższego towaru lepiej tak nie eksponować. Lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie szklanych gablot zamykanych na zamek. Jeśli sklep ma taką specyfikę, że nie panuje tam bardzo duży ruch, takie rozwiązanie w żaden sposób nie będzie kłopotliwe, a jednocześnie pozwoli na uniknięcie kradzieży.


gabloty do sklepuTransparentna ekspozycja w sklepie dzięki szklanym gablotom

Szklano aluminiowe gabloty pozwalają też bardzo dobrze wyeksponować towar. Dzięki nim wszystkie produkty na wystawie można ładnie rozłożyć, jednocześnie nie ryzykować kradzieży, jeśli zastosuje się gabloty zamknięte. Jest bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli charakterystyka asortymentu jest taka, że klienci chcą go dokładnie obejrzeć z bliska, zanim go kupią, a jednocześnie jest on zbyt drogi, by mógł leżeć na otwartych półkach.


Co można eksponować w szklanych gablotach?

Gabloty i witryny szklane do sklepów można wykorzystać do eksponowania szerokiego spektrum produktów, takich jak:

  • zegarki i biżuteria,
  • galanteria,
  • perfumy,
  • sprzęt elektroniczny,
  • antyki,
  • produkty spożywcze premium,
  • próbki towarów,
  • i wiele innych.

Jak widać, tego typu gabloty są ciekawym rozwiązaniem w wielu branżach.


Jakie gabloty szklane wybrać do swojego sklepu?

Decydując się na witryny lub gabloty szklane do sklepu, warto dobrze przemyśleć jego układ. Popularnym i cenionym przez praktyków rozwiązaniem jest wykorzystanie zamkniętych gablot w centralnej części sklepu, w której zazwyczaj przebywają sprzedawcy. Tam właśnie można trzymać cenny asortyment, który sprzedawca może pokazać klientowi na jego życzenie. W reszcie sklepu można zaś zastosować otwarte gabloty szklane, lub zwykłe regały.
Innym rozwiązaniem jest zastosowanie przeszklonych gablot pełniących funkcję lady przy kasie. Na półkach w gablotach można trzymać dodatkowe towary, które są proponowane przez sprzedawcę jako dodatkowe, do asortymentu, który znajduje się w innej części sklepu. Jeśli jest to sklep ze sprzętem elektronicznym, mogą to być dodatkowe drobne akcesoria, które są zazwyczaj proponowane, jako opcjonalne do wielu sprzętów – na przykład słuchawki do telewizorów, komputerów i telefonów.
W PROsymetric można zamówić witryny i gabloty szklane do sklepów w wielu wariantach. Są to meble produkowane na wymiar, więc można je precyzyjnie dopasować do swoich potrzeb pod kątem specyfikacji, a także wielkości.Produkty odpowiednie dla Ciebie:

Modele witryn:

Witryny szklane wiszące witryny szklane stojące