DZIAŁ SPRZEDAŻY: tel: 508 509 701, e-mail: biuro@prosymetric.pl

Gabloty muzealne

gablota muzealna producentPrezentowanie eksponatów w muzeach i innych obiektach tego typu wymaga wyposażenia się w dedykowane do tego gabloty muzealne. Jako producenci gablot mamy w swojej ofercie produkty zaprojektowane właśnie pod tym kątem. Łączą one wygodę użytkowania dla obsługi dzięki przemyślanym rozwiązaniom z możliwością zapewnienia bezpieczeństwa eksponatom. Przy wykonywaniu gablot do muzeów i innych gablot prezentacyjnych bierzemy pod uwagę to, by były one skutecznym zabezpieczeniem przed osobami postronnymi, ale także pozwalały na wygodne oglądanie ekspozycji.


Czy gabloty mają odpowiednie zabezpieczenia?

Produkowane przez nas gabloty muzealne mają zamki, do których dostarczamy parę kluczy. Nasze produkty projektujemy tak, by osoby postronne nie były w stanie z łatwością dostać się do wnętrza gabloty bez klucza.


Czy gabloty są wystarczająco solidne do użytku w miejscach publicznych?

Wszystkie wersje gablot wykonujemy z profili aluminiowych o szerokości 30mm i szkła hartowanego. Są one na tyle wytrzymałe, że z powodzeniem sprawdzają się zarówno w domowych ekspozycjach, jak i w obiektach publicznych czy komercyjnych. Solidność gablot minimalizuje ryzyko przypadkowego uszkodzenia mechanicznego. Ponadto na życzenie klienta wykonujemy gabloty wyposażone w płyty meblowe o zróżnicowanym kolorze i strukturze,


Czy gabloty do muzeum prezentują dostateczną widoczność?

Priorytetem w produkcji gablot muzealnych jest to, by spełniały swoją funkcję ekspozycyjną. Są więc pozbawione wszelkich zbędnych elementów konstrukcji, które mogłyby negatywnie wpływać na widoczność ekspozycji. Wykorzystywane przez nas szkło jest zaś przezroczyste i nie zniekształca przedmiotów.


gabloty do muzeumJaki jest poziom estetyki gablot?

Skupiamy się nie tylko na solidnych materiałach, ale także na precyzji wykonania i finalnym wyglądzie gablot. Są one zaprojektowane tak, by dobrze prezentować się w różnych pomieszczeniach i uniwersalnie komponować się z wnętrzem, co osiągamy przez minimalistyczny design.


Jaka jest wytrzymałość gablot?

Profile aluminiowe i szkło hartowane dobieramy tak, by spełnić oczekiwania klientów w zakresie wytrzymałości gabloty. Rodzaj materiałów może być również wybrany przez Zamawiającego.


Jak duże są gabloty i ile mają miejsca na ekspozycję?

Rozmiary całych witryn i wymiary półek na ekspozycję dopasowujemy pod kątem potrzeb klienta. Witryny wyposażone są w system płynnej regulacji wysokości półki, przez co samodzielnie można ustawić potrzebną w danej chwili wysokość. Jesteśmy w stanie wykonać zarówno gabloty do prezentacji płaskich przedmiotów, jak i wyższych eksponatów.


Czy gabloty mogą mieć dodatkowe oświetlenie ekspozycji?

Tak. Jeśli jest taka potrzeba możemy wykonać gabloty z dodatkowym oświetleniem, w preferowanej przez klienta formie. Najpopularniejszym rozwiązaniem są listwy LED, ale może to być też tradycyjne oświetlenie całej gabloty.Produkty odpowiednie dla Ciebie:

Modele witryn:

Witryny szklane wiszące witryny szklane stojące